Ish-ylli i Juventusit dhe Palermos, Fabrizio Miccoli raportohet se ka humbur apelin pasi u dënua me tre vjet e gjysmë burg për një zhvatje mafioze.

Advertisements

Miccoli, 42 vjeç, e mori dënimin për herë të parë në janar 2020 pasi u akuzua se kishte lidhje me Mauro Lauricella, djalin e bosit të njohur mafioz Antonino, në rrethin Kalsa të Palermos për të ndihmuar në rikuperimin e një borxhi pesëshifror.

Ish-lojtari i Italisë dyshohet se u përpoq të ndihmonte një mik, të cilit i detyroheshin 20,000 euro (17,000 £) mes një mosmarrëveshjeje me një biznesmen nga Siçilia, që thuhej se kishte ardhur nga shitja e një klubi nate në Isola delle Femmine.

Thuhet se ai iu drejtua Lauricella-s për të ndihmuar në marrjen e parave dhe çështja u zbullua saktësisht kur hetuesit regjistruan një bisedë në të cilën ai fyente gjyqtarin anti-mafia, Giovanni Falcone.

Avokatët e Miccoli ende duan të apelojnë dënimin kur u dha në janar të vitit të kaluar, por Sky Sport Italia pretendon që tani është refuzuar.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP