Greqia është goditur nga një tërmet i madh i magnitudës 6.4 ballë i shkallës rihter.

Advertisements

Mediat greke por edhe Institutit Gjeodinamik raporton se tërmeti i fortë ka rënë në juglindje të ishullit Karpathos.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti kishte epiqendrën 155 km në juglindje të Karpathos dhe thellësia fokale ndodhet në 60 km.

Lëkundjet kanë qenë të forta dhe qytetarët të frikësuar kanë dalë në rrugë. Nuk dihet ende nëse ka të lënduar apo dëme materiale.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP