Greqia vazhdon të jetë në një aktivitet të lartë sizmik. Pasditen e sotme një tërmet me magnitudë 5 ballë ka goditur ishullin e Naxos.

Advertisements

Dridhja sizmike sipas Gjeodinamikës kishte një thellësi fokale prej 10 km. Epiqendra ishte në det, 25 km në verilindje të ishullit.

Kujtojmë se Greqi, vecanësisht ishulli i Kretës prej muajsh janë goditur nga disa tërmete. Vetëm disa ditë më parë 2 tërmete të fuqishme shkatërruan mijëra banesa duke lënë pas edhe vik tima në ishullin më të madh grek, Kretë.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP