Incidenti i ndodhur në sfidën Shqipëri-Poloni nxiti debat dhe reagime të shumta. Edhe vetë FIFA reagoi për këtë episod.

Advertisements

Teksa çështja tani është në dorë nga organi më i lartë i futbollit në botë, nuk mungojnë reagimet e ndryshme në rrjete sociale.

Një prej tyre dhe i Anita Ulodarçi, rekordmene botërore dhe kampione në hedhjen e çekiçit.

Anita ka postuar një foto në llogarinë e saj në “Twitter” duke e shoqëruar me një mbishkrim. “Sa keq që nuk isha aty në Tiranë. Do të bombardoja me çekiç tifozët shqiptarë për sjelljet e tyre jokorrekte”, shkruan polakja duke i habitur të gjithë.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP