Moti i keq ka përfshirë prej disa ditësh zonën e Atikës, por edhe zona të tjera si Evia e Selaniku në Greqi. Mediet atje kanë publikuar një video ku shihet sesi ekipet e emergjencave dhe zjarrfikësve shpëtojnë një familje turistësh prej 5 anëtarësh.

Advertisements

Në pamje shihet qartë një zjarrfikës i lidhur me një litar në mënyrë që të mbrohet, teksa përpiqet të kalojë në anën e kundërt, ndërsa uji vërshonte në rrugë, fare pranë shtëpisë ku gjendeshin turistët e huaj.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements