Përfaqësuesja e Kosovës ka shkauar sot nga detyra trajnerin zviceran Shaland pas humbjes një ditë më parë 2-1 kundër Gjeorgjisë, por në përgjithësi për rezultatet e dobta rradhazi.

Advertisements

Shaland kishte kontratë me Kosovën deri në dhjetor 2022, ndërsa drejtonte ‘dardanët’ prej 3 vitesh.

Menjëherë pas shkarkimit Shaland tha se presidenti i federatës nuk bëri mirë që e shkarkoi, por gjithsesi e falenderoi për mundësinë që kishte për të drejtuar Kosovën.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements