Deputeti konservator Sir David Amess është goditur me thikë në zyrën e tij lokale në një qark pranë Londrës gjatë një takimi elektoral me votuesit në Kishën Metodiste Belfairs në Leigh-on-Sea, në jug të Essex. Sipas mediave britanike Amess po merr mjekim në vendin e ngjarjes.

Advertisements

Ndërkohë menjëherë pas ngjarjes autoritetet bëjnë me dije se autori është arrestuar.

Ish -udhëheqësi i partisë Sir Iain Duncan Smith tha se ai ishte “duke u lutur për një shërim të plotë”.

Ai tha në Twitter :

“Mendimet e mia janë me David Amess MP dhe familjen e tij në këtë kohë të tmerrshme. Lutja për një shërim të plotë pas këtij lajmi të tmerrshëm, tronditës. Kjo sjellje e zemëruar dhe e dhunshme nuk mund të tolerohet në politikë apo në asnjë mënyrë tjetër të jetës …”

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP