Nuk ka ditë të mos dalë dicka e re rreth Lionel Messit dhe skuadrës së tij Paris SG. Ende nuk ka filluar kampionati francez dhe argjentinasi nuk ka luajtur minutën e parë me fanellën e re, por rekordet kanë filluar të regjistrohen në emër të tij.

Sic raportojnë mediat vendase Lionel Messi është lojtari i pare në historinë e futbollit që arrin të shesë 832 mijë fanella Brenda 24 orësh për një vlerë prej 160 euro apo 188 dollarë.

Advertisements

Me një llogari të thjeshtë që në ditën e pare që kishte Messin zyrtarisht në gjirin e saj, skuadra parisiene u zgjua me 156,416,000 dollarë më tepër një arkë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements