Ka ndërruar jetë në moshë të re ish-futbollisti i Arsenalit, Sam Oji pas një beteje të gjatë me një sëmundje të keqe. Oji i cili luante në rolin e mbrojtësit nisi karrierën te Arsenali në vitin 2000 kur ishte ende 15 vjeç.

Advertisements

Pas 4 viteve te ‘’topçinjtë’’, mbrojtësit u transferuar te Birmingami më pas te Donkasteri e Bristol Rovers.Me një karrierë të pasur me disa skuadra angleze në Ligën e parë e Premier Ligë, Sam Oji punonte kohët e fundit si menaxher pranë klubit Hajgejt Junajtid.

Vetë klubi ku ishte i punësuar 35-vjeçari njoftoi për mediat se Oji ishte shumë sëmurë të premten dhe po lu ftonte me sëmundjen, por ditën e sotme ka ndërruar jetë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements