Tre fëmijë kanë trokitur në dyert e Bashkisë së Tiranës për të dhuruar gjithçka kishin kursyer.

Advertisements

Në një foto të publikuar në rrjetet sociale nga Erion Isai, tre të vegjlit shihet që kanë derdhur derrkucët me kursime mbi tavolinë.

151 mijë lekët e vjetra që ndodheshin nrenda derrkucëve do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti.

Një gjest që të prek në shpirt!

40 persona të vd ekur, 750 të pla gosur dhe dhjetëra të shpëtuar! Ky është bilanci tragjik i tërmetit të së martës, i cili është pasuar në ditët në vijim me lëkundje të tjera toke. Pas dy netësh ekpiet e kërkim-shpëtimit kanë ndërprerë kërkimet në Thumanë pasi personat e raportuar nga familjarët si të humbur janë gjetur, edhe pse të pa jetë. Ndërsa kërkimet vijojnë në zonën e ish-Kënetës në Durrës dhe në pallatin 6 katësh në lagjen numër 18, pranë Kryqit të Kuq në qytet. Aty po zhvillohen kërkimet për 6 persona të zhdu kur

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP